meble metalowe - aktualności

Aktualne informacje o rynku mebli metalowych, informacje o nowych produktach, nowych trendach w branży .

  • Układ siatki
  • Układ tabeli
Utworzono: 01 lipiec 2023
Liczba odwiedzin: 488

Wyślij zapytanie

Zakończył się rok szkolny. Wakacje w szkołach to czas na remonty i uzupełnienie wyposażenia. Coraz więcej szkół wyposaża szatnie szkolne w szafki ubraniowe oraz klasy w szafki na podręczniki. Do szatni szklonych najczęściej wybierane są szafki skrytkowe z dwiema skrytkami w pionie. Szafki na podręczniki to najczęściej szafki schowkowe z czterema schowkami w pionie. Zatem pod hasłem szafki szkolne kryją się dwie grupy szaf:

  1. szafki szkolne ubraniowe do szatni szkolnych
  2. szafki na podręczniki stosowane w klasach lub na korytarzu obok klasy

 1. Szafki szkolne ubraniowe

 Do szatni szkolnych proponujemy kilka modeli szaf. Do szatni szklonych najczęściej wybierane są szafki ubraniowe z dwiema skrytkami w pionie. Szafy te produkujemy są w kilkudziesięciu wersjach. Mamy do wyboru szafki z 1 kolumną skrytek, z dwoma kolumnami, z trzema i z czterema kolumnami. Wszystkie te szafy produkujemy ze schowkami o szerokości 30cm oraz 40cm , w wersji na nóżkach lub bez nóg. Dla klas 1 - 3 produkujemy szafki ubraniowe o wysokości 145cm  a dla starszych klas o wysokości 180cm. W podstawowej wersji przedział ubraniowy wyposażony jest w drążek z haczykami na ubrania a w wersji bogatszej dodatkowo w dwie półki na książki i przybory szkolne. Ponadto do szatni szkolnych proponujemy typowe szafki ubraniowe wyposażone w dodatkowe półki na książki.

      

 2. Szafki szkolne na podręczniki

 ....................

Utworzono: 20 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 765

Wyślij zapytanie

Pracownicza szafka ubraniowa BHP to obowiązkowe wyposażenie szatni pracowniczych w zakładach pracy. Najczęściej spotykane na rynku szafy BHP to szafki 2-drzwiowe ( z 2 przedziałami ubraniowymi) o szerokości 60 cm lub o szer. 80cm. Jak łatwo wyliczyć pojedyńczy przedział ubraniowy ma szer. 30 lub 40cm. Szafy ubraniowe o szerokości 80cm (z przedziałami ubraniowymi o szer. 40cm) wyposażone są w pionową przegrodę pozwalającą oddzielić odzież roboczą od odzieży osobistej pracownika. Takie rozwiązanie stosuje się w zakładach pracy, w których odzież robocza nie ulega znacznemu zabrudzenie. Jeżeli charakter pracy pracownika sprawia, że odzież robocza jest poważnie zabrudzona i przesiąknięta obcymi zapachami należy wyposażyć pracownika w szafkę 2-drzwiową (dwu-komorową) aby odzież osobista pracownika nie ulegała zabrudzeniu od odzieży roboczej. Zatem reasumując mamy trzy sytuacje:

  1. Nie ma potrzeby oddzielania odzieży roboczej o odzieży osobistej pracownika. Wówczas szafka ubraniowa 2-drzwiowa o szer. 60cm bez pionowej przegrody w komorze ubraniowej może być przydzielona dwóm pracownikom.
  2. Występuje potrzeba oddzielenia odzieży osobistej pracownika od odzieży roboczej ale odzież robocza nie jest poważnie zabrudzona wówczas 2-drzwiową szafkę ubraniową BHP o szer. 80cm z pionową przegrodą w każdym przedziale ubraniowym możemy przydzielić dwóm pracownikom. Dla każdego z nich jeden przedział ubraniowy z pionową przegrodą dzielącą przedział ubraniowy na dwie części.
  3. Występuje potrzeba oddzielenia odzieży osobistej pracownika od odzieży roboczej i odzież robocza jest poważnie zabrudzona. Wówczas każdemu pracownikowi należy przydzielić szafkę 2-drzwiową o szer. 60cm lub 80cm. Umożliwi to zamknięcie odzieży roboczej i odzieży osobistej w oddzielnych przedziałach ubraniowych i zabezpieczy odzież osobistą pracownika przed zabrudzeniem oraz przenikaniem specyficznych zapachów.

     Oczywiście w sprzedaży można znaleźć nie tylko szafy 2-drzwiowe. Są dostepne szafki ubraniowe 1-drzwiowe, 2-drzwiowe, 3-drzwiowe oraz 4-drzwiowe. Ponadto do małych pomieszczeń szatniowych skonstruowano szafki ubraniowe z drzwiami w kształcie litery L ( szafy typu L ). Szafy ubraniowe typu L pozwalają wyposażyć małe pomieszczenia szatniowe w dwa razy więcej przedziałów ubraniowych niż tradycyjne szafki ubraniowe BHP. Szafki typu L produkowane są z przedziałami ubraniowymi o szer. 30cm lub 40cm w modułach posiadających 2, 4, 6 lub 8 przedziałów ubraniowych.

     W zakładach o wysokich wymaganiach szanitarnych, np. w branży spożywczej, produkcji leków i kosmetyków itp., szafki ubraniowe nie mogą stać na podłodze całą powirzchnią szafy. Powinny stać na nóżkach lub na specjalnych podstawach. Umożliwia to codzienne sprzątanie całej powierzchni podłogi w szatniach. Ponadto powinny być wyposażone w skośne daszki aby uniemożliwić zaleganie na szafach różnych dziwnych przedmiotów i ułatwić odkurzanie górnej powierzchni szafy.

więcej>>

Utworzono: 06 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 760

Wyślij zapytanie

Regały magazynowe Super-1-2-3  to profesjonalny system regałów półkowych pozwalający optymalnie zagospodarować przestrzeń pomieszczeń magazynowych. Konstrukcja regałów pozwala budować ciągi regałów jak na załączonych zdjęciach. Wspólne nogi sąsiednich regałów w ciągu, możliwość zabudowy narożników pomieszczeń, możliwość wymiany paneli półkowych na panele o większej nośności to tylko trzy cechy systemu regałów magazynowych SUPER-1-2-3 pozwalające na optymalizację kosztu wyposażenia magazynu. Bezśrubowy, łatwy i szybki montaż to klejna zaleta systemu. Regały magazynowe Super-1-2-3 dają duże możliwości jeśli chodzi o wymiary. Dostępne są regały o wysokości: 2m , 2,5m , 3m , 3,5m , 4m , 4,5 oraz 5m.  Klient ma dowyboru pólki o długości: 90cm, 105cm, 120cm, 135cm, 150cm oraz 165cm , dostępne głębokości pólki to:32 cm, 40, 50, 60, 70 i 80 cm. Jeśli do tego dodamy, że w systemie regałów magazynowych SUPER-1-2-3 dostępne są półki o nośności 100kg, 160kg oraz 200kg to otrzymujemy rodzinę regałów magazynowych o bardzo dużych możliwościach. Warto również wspomnieć, że omawiany system regałów posiada duży wybór akcesoriów dodatkowych takich jak: przegrody półek, panele pólkowe plastikowe, półki wanienki, pólki perforowane, możliwość tworzenia rozwiązań narożnych 90°. Więcej informacji znajdziesz tutaj: regały magazynowe SUPER-1-2-3

Utworzono: 06 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 688

Wyślij zapytanie

Wprowadzamy do maszej oferty nowy system stołow konferencyjnych. Są to mobilne i składane stoły konferencyjne FLIB. Ponieważ stoły wyposażona są w koła jedna osoba jest w stanie w krótkim czasie zaaranżować pomieszczenie na potrzeby konferencji, szkolenia, narady zespołu pracowników itp. Stoły wyposażone są w cztery koła ∅ 65 mm , w tym dwa z hamulcem. Zmiana funkcji pomieszczenia z konferencyjnej na inną jest równiw prosta. Konstrukcja stołów konferencyjnych FLIB umożliwia złożenie blatów do pozycji pionowej i zgrupowanie stołów na niewielkiej powierzchni. Koła ułatwiają przemieszczenie stołów do miejsca składowania. Elementy systemu stołów konferencyjnych FLIB umożliwiają wiele różnych aranżacji pomieszczeń.  Więcej informacji zobacz:  stoły konferencyjne FLIB >>

Utworzono: 11 luty 2023
Liczba odwiedzin: 753

Wyślij zapytanie

Szafy przeznaczone są do bezpiecznego przechowywania substancji niebezpiecznych takich jak: nawozy, oleje, rozpuszczalniki, tłuszcze oraz subtancji chemicznych. Szafy wyposażone są w ocynkowane półko-wanienki o pojemności 10 lub 20 litrów i nośności 80kg. Prcując z subtancjami niebezpiecznymi mamy obowiązek odpowiedni je przechowywać. Nasze szafy spełniają wymigi stosownych przepisów i pozwalają bezpiecznie przechowywać takie substancje.

więcej informacji>>

Utworzono: 03 grudzień 2019
Liczba odwiedzin: 4806

Wyślij zapytanie

         W zakładach produkcyjnych pomieszczenia przeznaczone do spożywania posiłków własnych powinny być wyposażone w szafki skrytkowe do przechowywania posiłków. Każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji skrytkę, w której może umieścić produkty spożywcze. Obowiązek ten nakłada na pracodawcę ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ  z dnia 26 września 1997 r.  w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ( z późniejszymi zmianami). Szczegółowe wymagania dotyczące wyposażenia pomieszceń HIGIENICZNOSANITARNYCH w tym jadalni oraz szatni pracowniczych znajdują się w Załączniku NR 3 w  do powyższego Rozporządzenia. Rozporzadzenie wraz z Załącznikiem NR 3 można pobrać na końcu tego artykułu.

 

         Wprowadzamy do sprzedaży nowe modele szafek śniadaniowych. Są to szafki śniadaniowe MSus-3210  20-skrytkowe, szafki śniadaniowe MSus-3310  30 skrytkowe oraz  MSus-3410   40 skrytkowe. Są to szafy metalowe skrytkowe  posiadające po 10 schowków w każdej kolumnie. Wysokość szafy to 180cm , szerokość skrytki 30 lub 40cm , głębokość szafy wynosi 50cm. Szafki śniadaniowe MSus-3x10 są szafami stojącymi na podłodze w odróżnieniu od szafek wiszących na ścianie. Wykonane są z blachy o grubości 0,6 ~ 0,8mm. Schowki zamykane są zamkami bębenkowymi kluczowymi w systemie MASTER - oznacza to, że każda skrytka ma dwa indywidualne klucze a ponadto na zamówienie dostarczamy klucz MASTER otwierający wszystkie schowki w zestawie szaf. Zastosowanie zamków w systemie MASTER pozwala w łatwy sposób rozwiązać problem zagubienia obu kluczy do skrytki. Mając klucz MASTER możemy bez włamywania się otworzyć schowek i szybko wymienić zamek na nowy. Wymiana zamka, jeśli skrytka jast otwarta jest bardzo łatwa i szybka. Gorzej gdy skrytkoa jast zamknięta i nie mamy klucza. Pozostaje wówczas dokonanie "włamania" czyli otwarcie przy pomocy łomika. Operacja taka zazwyczaj kończy się uszkodzeniem szafy. Ponadto klucz MASTER umożliwia kontrolę zawartości szafki śniadaniowej w sytuacji gdy pracownik jest na urlopie lub zwolnieniu a z szafy wydobywa się dziwny zapach. Reasumując polecamy zakupienie klucza MASTER do szafek śniadaniowych. Szafy śiadaniowe MSus-3x10 malowane są farbami proszkowymi w 16 kolorach do wyboru. Na zamówienie szafy metalowe MSus-3x10 wyposażamy w nóżki oraz w skośny daszek.

         W naszej ofercie znajdziecie również szafki śniadaniowe wiszące na ścianie. Oferujemu 15 modeli takich szaf. Są wśród nich szafki z przezroczystymi drzwiami z pleksi, szafki przepustowe oraz ..... >>

Wszystkie oferowane przez nas szafki śniadaniowe znajdziesz   tutaj >>

Utworzono: 15 styczeń 2020
Liczba odwiedzin: 3640

Wyślij zapytanie

Szafka śniadaniowa 10-skrytkowa Sus 325 jest najczęściej wybieraną szafką śniadaniową. Jast to szafa metalowa posiadająca 10 schowków, po 5 skrytek w każdej kolumnie. Wymiary szafy: 180 x 60 x 50 cm, wymiary skrytki: 348 x 298 x 500mm, wymiary drzwiczek: 249 x 320mm. Skrytki zamykane są zamkiem cylindrycznym z dwoma kluczami. Wyposażone są w wizytownik do opisania użytkownika schowka.  Na zamówienie szafa może być wyposażona w nóżki i w skośny daszek. Szafy malowane są farbami proszkowymi w 16 kolorach w standarcie. Szafka skrytkowa Sus 325 świetnie spełnia funkcję szafki śniadaniowej w pomieszczeniach do spożywania posiłków własnych pracowników. W szafach montujemy zamki w systemie Master. Oznacza to, że na zamówienie możemy dostarczyć klucz Master otwierający wszystkie schowki. Klucz Master jest szczególnie pomocny w sytuacjach awaryjnych, np. gdy zginą oba klucze do skrytki lub gdy trzeba usunąć zawartość schowka a nie ma w pracy użytkownika skrytki. Więcej informacji na temat szafek śniadaniowych znajdziesz tutaj ->

Utworzono: 25 styczeń 2020
Liczba odwiedzin: 4043

Wyślij zapytanie

Przedstawiny tutaj przegląd proponowanych przez nas metalowych szaf skrytkowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilkadziesiąt standardowych modeli szafek skrytkowych. Wszystkie, a dokładniej większość - bo są też inne, nasze szafki skrytkowe mają wysokość 180 cm ( wersja na nóżkach 194 cm) i głębokość 50 cm. Na wysokości 180 cm , czyli w jednej pionowej kolumnie, mieści się od 2 do 6 schowków. Szafka skrytkowa może posiadać od jednej do czterech kolumn. Dla przykładu szafka skrytkowa z trzema schowkami w jednej kolunie posiadająca cztery kolumny ma łącznie 12 skrytek. Szafa raka ma symbol: Sus 343.  Wyjaśnijmy jak odczytać ten symbol. "Sus" oznacz grupę metalowych szaf skrytkowych. Pierwsza od lewj cyfra 3 oznacza szarokość skrytki 30 cm. Druga cyfra 4 oznacza, że szafa posiada 4 koluny skrytek. Trzecia cyfra 3 oznacza szafa skrytkowa posiada 3 schowki w pionie, to znaczy  w kolumnie. Zgodnie z podaną regułą symbol  Sus 325 oznacza szafę skrytkową posiadającą 2 kolumny po 5 skrytek, łącznie 10 schowków, wszystkie schowki o szerokości 30 cm  a  symbol  Sus 425 oznacza szafę skrytkową posiadającą 2 kolumny po 5 skrytek, łącznie 10 schowków, wszystkie schowki o szerokości 40 cm.  Wszystkie nasze szafki skrytkowe dostępne są w dwóch szerokościach skrytki: 30 cm i 40 cm. Szafki skrytkowe ze skrytkoami o szerokości 40 cm szczególnie polecamy do przechowalni bagażu. Schowki o szerokości 30 cm mogą okazać się zbyt wąskie, tym bardziej, że otwór drzwiowy jest jeszcze węższy.  Szczegółową prezentację poszczególnych modeli znajdziesz tutaj ->