meble metalowe - aktualności

Aktualne informacje o rynku mebli metalowych, informacje o nowych produktach, nowych trendach w branży .

  • Układ siatki
  • Układ tabeli
Utworzono: 15 maj 2024
Liczba odwiedzin: 48

Wyślij zapytanie

Szafy metalowe SBM

Szafy metalowe SBM to wielofunkcyjne szafy metalowe, które doskonale sprawdzają się jako szafy biurowe na dokumenty (szafy aktowe),
jako szafy warsztatowe do przechowywania narzędzi oraz materiałów wymagających zabezpieczenia oraz jako szafy magazynowe.
Szafy metalowe SBM dostarczamy fabrycznie zmontowane (zgrzewane) i nie wymagają składania. Klient otrzymuje gotową do użytku szafę.
Wystarczy ją rozpakować, ustawić w wybranym miejscu i można ją używać.

Szafy metalowe aktowe SBM-M to podgrupa szaf metalowych SBM, która produkowana jest w pięciu wariantach:

• z drzwiami skrzydłowymi
• z drzwiami żaluzjowymi
• Otwarte (bez drzwi)
• z drzwiami przesuwnymi
• z drzwiami chowanymi w bocznych ściankach

UWAGA! Zgodnie z wymaganiami RODO dokumenty wrażliwe powinny być zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych.
Szafy SBM stwarzają takie zabezpieczenie.

Utworzono: 25 luty 2024
Liczba odwiedzin: 407

Wyślij zapytanie

Wprowadzamy do naszej oferty nowe modele szaf ubraniowych. Są to szafy ubraniowe 2-drzwiowe typu WZD składające się z dwóch przedziałów.

Szafy WZD-420 posiadają dwie komory do powieszenia odzieży. Jedna z nich może być przeznaczona na odzież roboczę a druga na odzież osobistą pracownika . patrz >>> .  W szafach ubraniowych WZD-81 lewa komora posiada 4 półki na rzeczy osobiste pracownika a prawa drążek do powieszenia odzieży ; patrz>>>

Szafa zamykana jest zamkiem cylindrycznym zamontowanym w prawych drzwiach. Lewe drzwi są wyposażone w aluminiową gałkę pomalowaną proszkowo na czarno. Wspólne zamknięcie drzwi jednym zamkiem (w prawych drzwiach) ułatwia korzystanie z szafy i ogranicza ilość kluczy dla jednego użytkownika oraz pozwala na szybki dostęp do lewej i prawej części szafy.

Utworzono: 06 styczeń 2024
Liczba odwiedzin: 1301

Wyślij zapytanie

Minister Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 18 października 2023 r wydał  Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

Zatem Rozporządzenie to dotyczy również stanowisk pracy biurowej. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od jego ogłoszenie ( zostało ogłoszone 2 listopada 2023) czyli obowiązuje od 16 listopada 2023r.

Powyższe Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej zobowiązuje pracodawców do:

§ 2. Pracodawcy w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia dostosują stanowiska pracy wyposażone w monitory ekranowe utworzone przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia do minimalnych wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii określonych w niniejszym rozporządzeniu.

W Załączniku do powyższego rozporządzenia określone są:

     Minimalne Wymagania Bezpieczeństwa i  Higieny Pracy oraz Ergonomii, jakie powinny spełniać stanowiska pracy wyposażone w monitory ekranowe.

I. Krzesła biurowe

 Jeśli chodzi o krzesła biurowe Rozporządzenie zobowiązuje pracodawców do wyposażenia stanowisk pracy w krzesła biurowe spełniające następujące wymagania: 

Utworzono: 01 lipiec 2023
Liczba odwiedzin: 1133

Wyślij zapytanie

Zakończył się rok szkolny. Wakacje w szkołach to czas na remonty i uzupełnienie wyposażenia. Coraz więcej szkół wyposaża szatnie szkolne w szafki ubraniowe oraz klasy w szafki na podręczniki. Do szatni szklonych najczęściej wybierane są szafki skrytkowe z dwiema skrytkami w pionie. Szafki na podręczniki to najczęściej szafki schowkowe z czterema schowkami w pionie. Zatem pod hasłem szafki szkolne kryją się dwie grupy szaf:

  1. szafki szkolne ubraniowe do szatni szkolnych
  2. szafki na podręczniki stosowane w klasach lub na korytarzu obok klasy

 1. Szafki szkolne ubraniowe

 Do szatni szkolnych proponujemy kilka modeli szaf. Do szatni szklonych najczęściej wybierane są szafki ubraniowe z dwiema skrytkami w pionie. Szafy te produkujemy są w kilkudziesięciu wersjach. Mamy do wyboru szafki z 1 kolumną skrytek, z dwoma kolumnami, z trzema i z czterema kolumnami. Wszystkie te szafy produkujemy ze schowkami o szerokości 30cm oraz 40cm , w wersji na nóżkach lub bez nóg. Dla klas 1 - 3 produkujemy szafki ubraniowe o wysokości 145cm  a dla starszych klas o wysokości 180cm. W podstawowej wersji przedział ubraniowy wyposażony jest w drążek z haczykami na ubrania a w wersji bogatszej dodatkowo w dwie półki na książki i przybory szkolne. Ponadto do szatni szkolnych proponujemy typowe szafki ubraniowe wyposażone w dodatkowe półki na książki.

      

 2. Szafki szkolne na podręczniki

 ....................

Utworzono: 20 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 1426

Wyślij zapytanie

Pracownicza szafka ubraniowa BHP to obowiązkowe wyposażenie szatni pracowniczych w zakładach pracy. Najczęściej spotykane na rynku szafy BHP to szafki 2-drzwiowe ( z 2 przedziałami ubraniowymi) o szerokości 60 cm lub o szer. 80cm. Jak łatwo wyliczyć pojedyńczy przedział ubraniowy ma szer. 30 lub 40cm. Szafy ubraniowe o szerokości 80cm (z przedziałami ubraniowymi o szer. 40cm) wyposażone są w pionową przegrodę pozwalającą oddzielić odzież roboczą od odzieży osobistej pracownika. Takie rozwiązanie stosuje się w zakładach pracy, w których odzież robocza nie ulega znacznemu zabrudzenie. Jeżeli charakter pracy pracownika sprawia, że odzież robocza jest poważnie zabrudzona i przesiąknięta obcymi zapachami należy wyposażyć pracownika w szafkę 2-drzwiową (dwu-komorową) aby odzież osobista pracownika nie ulegała zabrudzeniu od odzieży roboczej. Zatem reasumując mamy trzy sytuacje:

  1. Nie ma potrzeby oddzielania odzieży roboczej o odzieży osobistej pracownika. Wówczas szafka ubraniowa 2-drzwiowa o szer. 60cm bez pionowej przegrody w komorze ubraniowej może być przydzielona dwóm pracownikom.
  2. Występuje potrzeba oddzielenia odzieży osobistej pracownika od odzieży roboczej ale odzież robocza nie jest poważnie zabrudzona wówczas 2-drzwiową szafkę ubraniową BHP o szer. 80cm z pionową przegrodą w każdym przedziale ubraniowym możemy przydzielić dwóm pracownikom. Dla każdego z nich jeden przedział ubraniowy z pionową przegrodą dzielącą przedział ubraniowy na dwie części.
  3. Występuje potrzeba oddzielenia odzieży osobistej pracownika od odzieży roboczej i odzież robocza jest poważnie zabrudzona. Wówczas każdemu pracownikowi należy przydzielić szafkę 2-drzwiową o szer. 60cm lub 80cm. Umożliwi to zamknięcie odzieży roboczej i odzieży osobistej w oddzielnych przedziałach ubraniowych i zabezpieczy odzież osobistą pracownika przed zabrudzeniem oraz przenikaniem specyficznych zapachów.

     Oczywiście w sprzedaży można znaleźć nie tylko szafy 2-drzwiowe. Są dostepne szafki ubraniowe 1-drzwiowe, 2-drzwiowe, 3-drzwiowe oraz 4-drzwiowe. Ponadto do małych pomieszczeń szatniowych skonstruowano szafki ubraniowe z drzwiami w kształcie litery L ( szafy typu L ). Szafy ubraniowe typu L pozwalają wyposażyć małe pomieszczenia szatniowe w dwa razy więcej przedziałów ubraniowych niż tradycyjne szafki ubraniowe BHP. Szafki typu L produkowane są z przedziałami ubraniowymi o szer. 30cm lub 40cm w modułach posiadających 2, 4, 6 lub 8 przedziałów ubraniowych.

     W zakładach o wysokich wymaganiach szanitarnych, np. w branży spożywczej, produkcji leków i kosmetyków itp., szafki ubraniowe nie mogą stać na podłodze całą powirzchnią szafy. Powinny stać na nóżkach lub na specjalnych podstawach. Umożliwia to codzienne sprzątanie całej powierzchni podłogi w szatniach. Ponadto powinny być wyposażone w skośne daszki aby uniemożliwić zaleganie na szafach różnych dziwnych przedmiotów i ułatwić odkurzanie górnej powierzchni szafy.

więcej>>

Utworzono: 06 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 1391

Wyślij zapytanie

Regały magazynowe Super-1-2-3  to profesjonalny system regałów półkowych pozwalający optymalnie zagospodarować przestrzeń pomieszczeń magazynowych. Konstrukcja regałów pozwala budować ciągi regałów jak na załączonych zdjęciach. Wspólne nogi sąsiednich regałów w ciągu, możliwość zabudowy narożników pomieszczeń, możliwość wymiany paneli półkowych na panele o większej nośności to tylko trzy cechy systemu regałów magazynowych SUPER-1-2-3 pozwalające na optymalizację kosztu wyposażenia magazynu. Bezśrubowy, łatwy i szybki montaż to klejna zaleta systemu. Regały magazynowe Super-1-2-3 dają duże możliwości jeśli chodzi o wymiary. Dostępne są regały o wysokości: 2m , 2,5m , 3m , 3,5m , 4m , 4,5 oraz 5m.  Klient ma dowyboru pólki o długości: 90cm, 105cm, 120cm, 135cm, 150cm oraz 165cm , dostępne głębokości pólki to:32 cm, 40, 50, 60, 70 i 80 cm. Jeśli do tego dodamy, że w systemie regałów magazynowych SUPER-1-2-3 dostępne są półki o nośności 100kg, 160kg oraz 200kg to otrzymujemy rodzinę regałów magazynowych o bardzo dużych możliwościach. Warto również wspomnieć, że omawiany system regałów posiada duży wybór akcesoriów dodatkowych takich jak: przegrody półek, panele pólkowe plastikowe, półki wanienki, pólki perforowane, możliwość tworzenia rozwiązań narożnych 90°. Więcej informacji znajdziesz tutaj: regały magazynowe SUPER-1-2-3

Utworzono: 06 marzec 2023
Liczba odwiedzin: 1303

Wyślij zapytanie

Wprowadzamy do maszej oferty nowy system stołow konferencyjnych. Są to mobilne i składane stoły konferencyjne FLIB. Ponieważ stoły wyposażona są w koła jedna osoba jest w stanie w krótkim czasie zaaranżować pomieszczenie na potrzeby konferencji, szkolenia, narady zespołu pracowników itp. Stoły wyposażone są w cztery koła ∅ 65 mm , w tym dwa z hamulcem. Zmiana funkcji pomieszczenia z konferencyjnej na inną jest równiw prosta. Konstrukcja stołów konferencyjnych FLIB umożliwia złożenie blatów do pozycji pionowej i zgrupowanie stołów na niewielkiej powierzchni. Koła ułatwiają przemieszczenie stołów do miejsca składowania. Elementy systemu stołów konferencyjnych FLIB umożliwiają wiele różnych aranżacji pomieszczeń.  Więcej informacji zobacz:  stoły konferencyjne FLIB >>

Utworzono: 11 luty 2023
Liczba odwiedzin: 1380

Wyślij zapytanie

Szafy przeznaczone są do bezpiecznego przechowywania substancji niebezpiecznych takich jak: nawozy, oleje, rozpuszczalniki, tłuszcze oraz subtancji chemicznych. Szafy wyposażone są w ocynkowane półko-wanienki o pojemności 10 lub 20 litrów i nośności 80kg. Prcując z subtancjami niebezpiecznymi mamy obowiązek odpowiedni je przechowywać. Nasze szafy spełniają wymigi stosownych przepisów i pozwalają bezpiecznie przechowywać takie substancje.

więcej informacji>>

Utworzono: 03 grudzień 2019
Liczba odwiedzin: 5519

Wyślij zapytanie

         W zakładach produkcyjnych pomieszczenia przeznaczone do spożywania posiłków własnych powinny być wyposażone w szafki skrytkowe do przechowywania posiłków. Każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji skrytkę, w której może umieścić produkty spożywcze. Obowiązek ten nakłada na pracodawcę ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ  z dnia 26 września 1997 r.  w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ( z późniejszymi zmianami). Szczegółowe wymagania dotyczące wyposażenia pomieszceń HIGIENICZNOSANITARNYCH w tym jadalni oraz szatni pracowniczych znajdują się w Załączniku NR 3 w  do powyższego Rozporządzenia. Rozporzadzenie wraz z Załącznikiem NR 3 można pobrać na końcu tego artykułu.

 

         Wprowadzamy do sprzedaży nowe modele szafek śniadaniowych. Są to szafki śniadaniowe MSus-3210  20-skrytkowe, szafki śniadaniowe MSus-3310  30 skrytkowe oraz  MSus-3410   40 skrytkowe. Są to szafy metalowe skrytkowe  posiadające po 10 schowków w każdej kolumnie. Wysokość szafy to 180cm , szerokość skrytki 30 lub 40cm , głębokość szafy wynosi 50cm. Szafki śniadaniowe MSus-3x10 są szafami stojącymi na podłodze w odróżnieniu od szafek wiszących na ścianie. Wykonane są z blachy o grubości 0,6 ~ 0,8mm. Schowki zamykane są zamkami bębenkowymi kluczowymi w systemie MASTER - oznacza to, że każda skrytka ma dwa indywidualne klucze a ponadto na zamówienie dostarczamy klucz MASTER otwierający wszystkie schowki w zestawie szaf. Zastosowanie zamków w systemie MASTER pozwala w łatwy sposób rozwiązać problem zagubienia obu kluczy do skrytki. Mając klucz MASTER możemy bez włamywania się otworzyć schowek i szybko wymienić zamek na nowy. Wymiana zamka, jeśli skrytka jast otwarta jest bardzo łatwa i szybka. Gorzej gdy skrytkoa jast zamknięta i nie mamy klucza. Pozostaje wówczas dokonanie "włamania" czyli otwarcie przy pomocy łomika. Operacja taka zazwyczaj kończy się uszkodzeniem szafy. Ponadto klucz MASTER umożliwia kontrolę zawartości szafki śniadaniowej w sytuacji gdy pracownik jest na urlopie lub zwolnieniu a z szafy wydobywa się dziwny zapach. Reasumując polecamy zakupienie klucza MASTER do szafek śniadaniowych. Szafy śiadaniowe MSus-3x10 malowane są farbami proszkowymi w 16 kolorach do wyboru. Na zamówienie szafy metalowe MSus-3x10 wyposażamy w nóżki oraz w skośny daszek.

         W naszej ofercie znajdziecie również szafki śniadaniowe wiszące na ścianie. Oferujemu 15 modeli takich szaf. Są wśród nich szafki z przezroczystymi drzwiami z pleksi, szafki przepustowe oraz ..... >>

Wszystkie oferowane przez nas szafki śniadaniowe znajdziesz   tutaj >>

Utworzono: 15 styczeń 2020
Liczba odwiedzin: 4264

Wyślij zapytanie

Szafka śniadaniowa 10-skrytkowa Sus 325 jest najczęściej wybieraną szafką śniadaniową. Jast to szafa metalowa posiadająca 10 schowków, po 5 skrytek w każdej kolumnie. Wymiary szafy: 180 x 60 x 50 cm, wymiary skrytki: 348 x 298 x 500mm, wymiary drzwiczek: 249 x 320mm. Skrytki zamykane są zamkiem cylindrycznym z dwoma kluczami. Wyposażone są w wizytownik do opisania użytkownika schowka.  Na zamówienie szafa może być wyposażona w nóżki i w skośny daszek. Szafy malowane są farbami proszkowymi w 16 kolorach w standarcie. Szafka skrytkowa Sus 325 świetnie spełnia funkcję szafki śniadaniowej w pomieszczeniach do spożywania posiłków własnych pracowników. W szafach montujemy zamki w systemie Master. Oznacza to, że na zamówienie możemy dostarczyć klucz Master otwierający wszystkie schowki. Klucz Master jest szczególnie pomocny w sytuacjach awaryjnych, np. gdy zginą oba klucze do skrytki lub gdy trzeba usunąć zawartość schowka a nie ma w pracy użytkownika skrytki. Więcej informacji na temat szafek śniadaniowych znajdziesz tutaj ->

Utworzono: 25 styczeń 2020
Liczba odwiedzin: 4692

Wyślij zapytanie

Przedstawiny tutaj przegląd proponowanych przez nas metalowych szaf skrytkowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilkadziesiąt standardowych modeli szafek skrytkowych. Wszystkie, a dokładniej większość - bo są też inne, nasze szafki skrytkowe mają wysokość 180 cm ( wersja na nóżkach 194 cm) i głębokość 50 cm. Na wysokości 180 cm , czyli w jednej pionowej kolumnie, mieści się od 2 do 6 schowków. Szafka skrytkowa może posiadać od jednej do czterech kolumn. Dla przykładu szafka skrytkowa z trzema schowkami w jednej kolunie posiadająca cztery kolumny ma łącznie 12 skrytek. Szafa raka ma symbol: Sus 343.  Wyjaśnijmy jak odczytać ten symbol. "Sus" oznacz grupę metalowych szaf skrytkowych. Pierwsza od lewj cyfra 3 oznacza szarokość skrytki 30 cm. Druga cyfra 4 oznacza, że szafa posiada 4 koluny skrytek. Trzecia cyfra 3 oznacza szafa skrytkowa posiada 3 schowki w pionie, to znaczy  w kolumnie. Zgodnie z podaną regułą symbol  Sus 325 oznacza szafę skrytkową posiadającą 2 kolumny po 5 skrytek, łącznie 10 schowków, wszystkie schowki o szerokości 30 cm  a  symbol  Sus 425 oznacza szafę skrytkową posiadającą 2 kolumny po 5 skrytek, łącznie 10 schowków, wszystkie schowki o szerokości 40 cm.  Wszystkie nasze szafki skrytkowe dostępne są w dwóch szerokościach skrytki: 30 cm i 40 cm. Szafki skrytkowe ze skrytkoami o szerokości 40 cm szczególnie polecamy do przechowalni bagażu. Schowki o szerokości 30 cm mogą okazać się zbyt wąskie, tym bardziej, że otwór drzwiowy jest jeszcze węższy.  Szczegółową prezentację poszczególnych modeli znajdziesz tutaj ->